Savarankiškų kelionių motyvas - įspūdžių lauktuvės ir atostogų laisvė!

spalio 03, 2016

Autorius: Ligita Balčiūnaitė

Pertraukoje tarp dviejų atostogų kaitrioje pietų Europos vasaroje lyginu savo kelionių organizavimo įpročius ir jų motyvus su OMD tyrimų projekto „The Future of Holiday“ rezultatais.

Kolekcionuoju kelionių agentūrų naujienlaiškius, nes kartkartėmis juose randu patrauklių idėjų kelionėms, eksperimentinių maršrutų bei pasitikrinu kainas dominančiomis kryptimis, bet dažniausiai su bičiuliais organizuojame keliones patys, kaip ir 54% “The Future of Holiday” dalyvių. Esam ne dvidešimtmečiai, kurie savarankiškai planuoja gastroles, ieškodami įdomesnių kelionių krypčių, tačiau ir mums, kaip ir 58% keliaujančiųjų su draugais, labai net nesvetimas originalių įspūdžių poreikis :). Sugrįžus dalinamės įspūdžių lauktuvėmis ir varžomės, kieno kelionių nuotykiai rizikingesni, patirtys aštresnės, o atradimai žavingesni. Tos dalybos kelia norą patiems iš arti pamatyti ugnikalnių fejerverkus, stingti iš šalčio ir siaubo kopiant ledine siena, patirti gruzinų svetingumą kalnų kaimuose, užsimiršti Burning Man dykumoje, medituoti su šaltu bokalu rankoje hipiškai pankiškoje tavernoje.

Ruošti individualias keliones reikia laiko ir kantrybės, bet, pasiryžus, užsiėmimas tampa azartiška laisvalaikio pramoga, intriguojančiu naujų pažinčių, išskirtinių patirčių ir stebinančių įspūdžių pažadu bei būdu sutaupyti... papildomam kavos puodeliui centrinėje aikštėje;) Rimtai, mažesnė kaina yra svarbiausias motyvas patiems organizuoti keliones (57% visų respondentų) tiek vienišiams (49%), tiek poroms (56%), tiek keliaujantiems su šeima, vaikais (61%) ir draugais (56%).

Kol kas esam mažuma (tik 9% tyrimo dalyvių) tokių, kurie praktikuoja hibridines keliones. Bazines paslaugas (skrydžiai, pervežimai, viešbučiai - pagal poreikius) perkam iš kelionių agentūros, o pramogų (auto nuoma, pažintiniai turai, degustacijos, ekskursijos su vietiniais gyventojais) ieškom, tariamės ir rezervuojam savarankiškai. Taip išvengiam nuobodžiausios (asmenine nuomone;)) kelionės organizavimo dalies, o, pasiekus kelionės tikslą, improvizuojame veiklą pagal nuotaiką, savijautą, aplinkybes. Atostogų laisvė, galimybė kelionėse nesitaikyti prie kitų turistų grupės ir nesilaikyti tikslaus ekskursijų grafiko motyvuoja daugiau nei pusę keliaujančiųjų poromis (59%), su šeima, vaikais (60%) ir draugais (55%) organizuoti keliones savarankiškai.

Esu ant savarankiškai organizuojančių keliones tendencijų bangos su tokiu pat daugumos noru atostogauti įdomiai ir keliauti nepriklausomai. Bet... ir toliau kolekcionuosiu kelionių agentūrų naujienlaiškius, juose tikrinsiu kainas, žvalgysiuosi eksperimentinių turų, nors idėjų naujiems voguage turiu pakankamai;)

OMD. THE FUTURE OF LITHUANIA. THE FUTURE OF HOLIDAY. 2016

Foto: pixabay.com