Pagal žymę: Emigracija

 • vasario 06, 2016

  Ilgai ir laimingai: emigrantai užsienyje patenkinti

  Gintarė Surgutanovienė
  Per šventes apsilankiau gimtajame mieste. Įprastai gatvės būna tuštokos, bet švenčių laikotarpiu ten tikras sujudimas, net kamščiai gatvėse susidaro... Žiemos šventės – vienas iš laikotarpių, kai emigravę tautiečiai sugrįžta, visgi tai - tik trumpalaikis apsilankymas be ketinimo pasilikti Lietuvoje.
 • gruodžio 21, 2015

  Pinigai Lietuvon iš užsienio...

  Rosita Rudvalytė
  „Uždelsta. Ilgai negydyta. Bus reikalingi keli vizitai, nes vienu kartu nespėsime sutvarkyti...“ – nedaugžodžiaudamas dantų problemas vardijo ir būsimą gydymą bandė numatyti privačios įstaigos odontologas. Kol kas didžiausia jo užduotis - sutalpinti dar tris vizitus į vos kelių dienų pacientės viešnagę gimtinėje...
 • lapkričio 12, 2015

  Virtualus šeimos susitikimas

  Rosita Rudvalytė
  Rasti šalį, kurioje nerastume savo tėvynainių, jau būtų sudėtinga. Platus emigracijos mastas palietęs ne tik Lietuvą, kaip vieną iš Europos valstybių, bet, galima sakyti, kiekvieno mūsų šeimą. Palikę tėvus, vaikus ar senelius, kitose šalyse geresnį gyvenimą bando kurtis šimtai tūkstančių žmonių. Aplankantį artimųjų ilgesį kartais sumažina nusipirkti lėktuvo bilietai, bet kur kas dažniau gelbsti šiuolaikinės technologijos, sukurdamos jausmą, kad vieni šalia kitų esame „čia ir dabar“.